«Зірки на Землі» – це масштабний кроссекторальний соціально-культурний проєкт, що реалізовано за фінансової підтримки УКФ українською кінокомпанією “Добранічфільм” у партнерстві з навчально-реабілітаційним центром “Джерело”.

Що ми робили?
Розробили спеціальну програму та провели 15-ти денний інклюзивний кіномистецький воркшоп для дітей з особливими освітніми потребами із залученням нормотипових дітей і зняли про це документальний фільм.

Чому така назва?
«Зірки на Землі» – ця метафорична назва звертає увагу на те, що всі ми з вами бачимо зірки на небі. Але є зірки і на Землі. Це герої нашого проєкту. Вони світять так само яскраво та впевнено. Треба лише обернутися в їхній бік.

Хто наші герої?

Чому навчилися наші герої?

Створили анімаційний мультфільм
Збагатили свій емоційний, інтелектуальний, моральний досвід
Активізували цікавість до мистецтва, відкрили в собі нові таланти
Розвивали фантазію, уяву, пам’ять, увагу, дрібну моторику
Навчилися адаптуватися у колективі, впевненіше спілкуватися один з одним, ділитися думками, уміннями, знаннями.

Які були напрямки воркшопу?

Прикладне мистецтво та живопис

Створили з глини та пластиліну персонажів для мультфільму, намалювали декорації.

Акторська майстерність

Провели серію тілесно-орієнтованих вправ, попрацювали з дихальним апаратом та артикуляцією. Познайомилися з історією театру та навіть спробували поставити мініспектакль. Записали репліки для мультфільму.

Музика

Познайомилися з музичними інструментами різних народів світу, вчилися спільно на них грати, записали для мультфільму різні казкові звуки.

Анімація

Дослідили техніку стоп-моушен та пікселяцію. Створили разом мультфільм тривалістю 3 хвилини.

Сценарна майстерність

Вигадали сценарій мультфільму та казкових персонажів.А також зайнялися казкотерапією

Хто працював над програмою воркшопу?

Акторська майстерність. Уляна Данилюк – художня керівниця дитячого інклюзивного театру PerfecoinKilaba. Розробила власну методу «Проінклюзивний метод роботи з альтернативним актором».

Сценарна майстерність, живопис. Христина Венгринюк – письменниця, головна редакторка дитячого артвидавництва «Чорні Вівці», засновниця студії мистецтв для дітей «МонмАртр», де також навчаються дітки з особливими потребами.

Музика. Сергій Сидоренко – музикант, постійний учасник колективів Океану Ельзи, Тіни Кароль, Дмитра Монатика, AlyonaAlyona. Розробляє нові музичні інструменти з майстрами компанії Yamaha та інструменти для людей з інвалідністю.

Анімація. Родіон Шуб – аніматор, власник студії Ridni. За чотири роки існування його проєкту основну увагу завжди приділяв художнім і соціальним ініціативам. За плечима у нього – сотні воркшопіву різних містах України.

Лещенко Катерина – тілесно-орієнтована психотерапевтка. Організаторка творчої майстерні для дітей інвалідів та дітей, позбавлених батьківської опіки. Засновниця мінісадочку для дітей з вадами розвитку за методикою М.Монтессорі.

Анастасія Сімака – методична керівниця проєкту від центру «Джерело», має досвід роботи з дітками з ООП, режисерка театру «Золота молодь» при НРЦ «Джерело», учасниця міжнародних майстер-класів, тренінгів з акторської майстерності та ін.

Прикладне мистецтво. Олеся Возницька – співзасновниця творчої майстерні авторської кераміки NaturaCeramica. Роботи подружжя Возницьких беруть участь у багатьох вітчизняних виставках та присутні у численних приватних колекціях в Україні, Великій Британії, Бельгії та Сполучених Штатах Америки. Олеся навчала азам гончарства діток у першій дитячій майстерні ремесел у селі Приборжавське.

Світлана Рудюк – керівниця проєкту, продюсерка. Веде активну кінематографічну роботу з 2016 року. Членкиня Української кіноакадемії та членкиня Спілки кінематографістів України. Виступала організаторкою низки благодійних проєктів: збір допомоги дітям-сиротам, показ мод за участю дітей із ментальними розладами, серія практичних мистецьких майстер-класів для людей з інвалідністю.

Режисерка фільму – Сніжана Гусаревич. Закінчила Київський національний університет театру, кіно та телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого. У 2014 році під час Революції гідності зняла перший документальний фільм «Незламний». Разом із «Добранічфільм» працювала над документальним фільмом «Not alone», який отримав диплом журі на Kharkiv Meet Docs Eastern Ukrainian Film Festival.

Які наші цілі?

1 креатив
Створення нових креативних рішень щодо інтеграції культури у практики роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
2 недискримінація
Привернення уваги до проблеми інклюзії у суспільстві дітей з особливими освітніми потребами.
3 толерантність
Виховання толерантного ставлення суспільства до дітей з ООП.

А також щоб розроблені нами кіномистецькі практики були залучені у практичну роботу багатьох соціальних установ та реабілітаційних центрів країни. Тому ми зафіксували наш досвід у цьому методичному посібнику.

Запрошуємо до співпраці представників інклюзивної освіти. Ми будемо раді, якщо ви використаєте наш досвід та залишите відгук або попросите консультацію наших фахівців.

Це можна зробити будь-яким зручним для вас способом:

E-mail: goodnightfilmua@gmail.com 
Facebook https://www.facebook.com/ProjectStarsontheEarth
Instagramwww.instagram.com/dobranichfilm
Телефон: +380660347151

Документальний фільм «Зірки на Землі»

«Зірки на Землі» – це фільм-спостереження за тим, як 16 дітей створюють власну казку під час 15-ти денного інклюзивного кіномистецького воркшопу в реабілітаційному центрі «Джерело».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись із думкою авторів.